Şekershell İnternet Hizmetleri

Nasıl Satış Yapılır ?

Hızlı Tanıtım alım-satım platformu içerisinde satış yapabilmek için öncelikli olarak Kullanıcı hesabınız bulunması gereklidir, eğer üyeliğiniz yok ise, Yeni Üyelik bağlantısı üzerinden üyelik oluşturabilirsiniz.

Satış yapabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz, bir problem yaşadığınız taktirde canlı chat yardımı ile bize ulaşın

.

Hesabım => Sitelerim (Site ekle butonunu kullanarak, sitenizin değerlerini belirtebilir, ve doldurulması gereken zorunlu alanları doldurarak, site ekleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.)

Site ekleme işlemi sonrasında, site doğrulama aşamasına geçeceksiniz.

Site Doğrulama yöntemi, güvenli alım-satım platformu oluşturabilmek için kullanılan bir güvenlik yöntemidir.

Web sitenize size verilen HTML boş dosya içeriğini yükleyerek, site doğrulama işleminizi yapabilirsiniz. Kısa süre içinde, Hızlı Tanıtım yöneticileri tarafından onay talep edilir, onaylama işlemi sonrasında hemen siteniz için tanıtım yazısı satış ilanı verebilirsiniz.

 

Hesabım => Ürünlerim bağlantısına tıklayarak, ekli ve onaylanmış siteleriniz için zorunlu olan alanları doldurarak, web siteniz için tanıtım yazısı satış ilanı oluşturabilirsiniz.

 

Satışa ait ilanda web site URL'si gizlemek istiyorum

 

Satışınıza ait ilanda web sitenizi Hızlı Tanıtım sistemine üye olanlar görebilir, ancak isterseniz sitenizi eklerken Site URL Adresini Gizle seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

URL gizlemesi yapmanız durumunda alıcılar sizin onayınız olmadan ilan satış sayfanızda URL göremezler, Alıcı sizden URL talep etmek zorunda kalacaktır, URL talep izinleriniyse; Hesabım => Site URL İzin Talepleri kısmından görebilir ve onaylama/reddetme seçeneği ile gizliliği kontrol edebilirsiniz.

 

Satış süreci nasıl işliyor?

 

Hızlı Tanıtım'da her şey alıcının size ait web sitesinden tanıtım yazısını satın almasıyla başlar, sonraki süreç burada detaylı olarak anlatılmaktadır.

 

Gelen sipariş satışa uygun değil, ne yapabilirim?

 

Alıcı tarafından gönderilen sipariş sitenize uygun şartlar altında değil ise Gelen siparişler sayfasında İşlemler kısmından, İade Talebi oluşturabilirsiniz.

İade talebiniz bu sayede alıcıya ulaştırılır ve iade nedenizi kendisine iletebilir, herhangi bir sorun halinde, Hızlı Tanıtım yöneticilerini iade talebinize davet ederek yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

 

Satış yaptım, ödemesini ne zaman alırım?

Satış işleminin başarılı bir şekilde tamamlanmasın ardından, Hızlı Tanıtım ödeme günleri içerisinde ödemeniz gerçekleştirilir.

 

Hızlı Tanıtım Ödeme Günleri

Hızlı Tanıtım her hafta cuma günü ödeme yapar, Perşembe gecesi 23.59'a kadar başarılı satış ile sonuçlanmış tüm kazançlarınız, Banka Hesap Numaram sayfasında yer alan, banka hesap numaranıza gönderilir, bu alanı dikkatlice doldurmanız tavsiye edilir, hatalı veya yanlış bilgi girilmesinden dolayı tarafınıza ulaşmayacak tutarlardan Hızlı Tanıtım sorumlu değildir.

Eğer Cuma günü bir resmi tatile denk geliyorsa, ödemeniz takip eden ilk iş günü gerçekleşir.

Tüm ödeme geçmişinizi Cüzdan sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Hızlı Tanıtım aracılığı ile bir satış yaptım. Yasal olarak elde ettiğim kazanç karşılığında vergi mükellefi olmayan biri olarak nasıl vergi ve/veya KDV ödeyeceğim?

Hızlı Tanıtım alıcı ile satıcı arasındaki alışverişe vekalet ederek başarılı satış sonucunda, bu hizmetin karşılığı olarak satıcıya başarılı satış komisyonu bedeli üzerinden bir fatura düzenler. Alıcılar, satıcılardan aldıkları ürün veya hizmet karşılığında bir fatura talep etmeli, satıcı fatura düzenleyemiyorsa bir gider pusulası (satıcının imzası ile) düzenleyerek satın aldıkları ürün veya hizmeti uhdelerine katabilirler. Vergi mükellefi olmayan ve fatura kesemeyen satıcılar ise istisna tutarını aşması halinde gelirlerini DİĞER KAZANÇLAR VE İRATLAR'dan Arızi kazanç olarak gelir vergisi beyannamesi ile beyan etmeleri gereklidir. Bu tür satıcılar gelir vergisi mükellefi olmadıkları için KDV'ye tabi değildirler.

Alıcı ve satıcı arasında doğan bu yükümlülükler alıcı ve satıcıyı bağlar ve Hızlı Tanıtım sorumluluğu dışındadır. Ayrıca her alışveriş süreci başlangıcında Hızlı Tanıtım'a üye olarak okuyup kabul etmiş olduğunuz kullanım koşulları sözleşmesinde belirtilen maddeler ışığında alıcı ve satıcı arasında ilgili satışa özel ön bilgilendirme formu oluşur. Alıcı ve satıcı için de satış sürecini takip ettikleri ekranlarda, ön bilgilendirme formunun kendisinin veya ulaşılabilir ilgili linki devamlı görünür durumda, uyarı önceliğinde ve sunulmuş durumdadır.

Hızlı Tanıtım Şekershell İnternet Hizmetleri Ltd. Şti. kuruluşudur.

İşyeri : Seviller Mah. Atatürk Bulvarı Alt Yol Şehiriçi PTT Şube Yanı
No: 17/B

Gerede / BOLU

Mersis NO: 2548338836000011

0 (850) 885 1522